Praca doktorska z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Nukleoniczne

Praca doktorska dr. inż. Bartosza Puchalskiego z Katedry Elektrotechniki, Systemów Sterowania i Informatyki zdobyła trzecie miejsce w kategorii prac doktorskich w konkursie Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, inżynierskie i licencjackie związane tematycznie z atomistyką.

Rozprawa doktorska Sterowanie z wykorzystaniem rachunku niecałkowitego rzędu reaktorem wodnym ciśnieniowym elektrowni jądrowej, obroniona na Wydziale w czerwcu 2018 roku, dotyczy sterowania szybkimi procesami reaktora wodnego ciśnieniowego elektrowni jądrowej typu PWR, realizowanego z wykorzystaniem rachunku różniczkowo-całkowego niecałkowitego rzędu oraz modelowania rozmytego.

Promotorem w przewodzie doktorskim był dr hab. inż. Kazimierz Duzinkiewicz, prof. nadzw. PG.

Nagroda została wręczona przez przedstawicielkę Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki w dniu 28 września 2018 roku.