Od 1995 roku konferencja odbywała się na Półwyspie Helskim, w turystycznej miejscowości Jurata. Konferencja Naukowa Aktualne Problemy w Elektroenergetyce była jedną z pierwszych, które odbywały się w tym nadmorskim kurorcie. Dzięki takiej lokalizacji uczestnicy konferencji maja okazje korzystać z uroków polskiego morza. Od 2015 roku konferencja odbywa się w Jastrzębiej Górze - równie pięknej miejscowości turystycznej.

 

Kilkudniowy pobyt umożliwia poznanie atmosfery tego niezwykłego miejsca w połączeniu z gościnnością oraz znakomitą kuchnią świetnych hoteli, gdzie zakwaterowani są uczestnicy konferencji APE.

 

Obrady konferencji odbywają się w sekcjach i podsekcjach tematycznych zgodnie z założonym porządkiem obrad. Prelegenci prezentują swoje artykuły w formie wystąpienia plenarnego bądź posteru. Każdą podsekcję prowadzi przewodniczący. Wymianie wiedzy i doświadczeń sprzyjają przerwy kawowe oraz spotkania towarzyskie. Tradycją jest także uroczysta kolacja oraz występy artystyczne. Nad merytorycznym poziomem konferencji czuwa komitet naukowy. Pomocną dłonią w trakcie całej konferencji jest niezastąpiony sekretariat.