Związek Harcerstwa Polskiego z wizytą na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

W dniach 8-14 sierpnia 2018 roku Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej gości harcerzy biorących udział w ogólnopolskim Zlocie ZHP odbywającym się w Gdańsku z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.

W trakcie Zlotu ZHP nasz Wydział odwiedzi około 200 harcerzy w wieku od 10 do 18 lat. Uczestnicy zapoznają się ze specyfiką, historią oraz ofertą edukacyjną Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Z harcerzami wizytującymi Wydział spotkał się również dziekan prof. Janusz Nieznański.

Harcerze biorą między innymi udział w warsztatach sterowania robotami Ozobot oraz uczestniczą w wykładzie pt. Fascynujący świat elektryczności, połączonym ze zwiedzaniem sali E1 i prezentacją historycznego wyposażenia Laboratorium Maszyn i Napędu Elektrycznego z początku XX wieku.

Dodatkowo uczestnicy Zlotu ZHP mają możliwość udziału w pokazach laboratoryjnych, obejmujących prezentację między innymi następujących urządzeń i zjawisk z zakresu elektrotechniki: maszyna elektrostatyczna, generator van der Graffa, proste maszyny i obwody elektryczne, wytrzymałość elektryczna, elektryzowanie ciał, powstawanie napięcia elektrycznego, zjawisko Faraday’a, prądy wirowe, siły elektrodynamiczne, lewitacja diamagnetyczna i inne.

Opiekę nad uczestnikami Zlotu ZHP sprawuje oraz zajęcia dydaktyczne prowadzi dr inż. Adam Młyński.