Wydział Elektrotechniki i Automatyki partnerem naukowym Przechlewskiego Klastra Energii

W dniu 14 sierpnia 2018 roku w Laboratorium LINTE^2 nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, a Przechlewskim Klastrem Energii.

Na mocy podpisanej umowy Wydział Elektrotechniki i Automatyki został Partnerem Przechlewskiego Klastra Energii, który w 2018 roku jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii nadawany przez Ministerstwo Energii.

Umowa przewiduje, że strony będą współpracowały przy rozwiązywaniu problemów technicznych i organizacyjnych, które mogą wystąpić przy realizacji projektów energetycznych realizowanych przez Uczestników Klastra. Współpraca będzie wykorzystywała potencjał techniczny i naukowy Wydziału, a w szczególności potencjał badawczo-wdrożeniowy Laboratorium LINTE^2.

Ze strony Przechlewskiego Klastra Energii w podpisaniu umowy udział wzięli przedstawiciele Uczestników Klastra: Mirosław Zblewski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przechlewo, Sekretarz Rady Klastra, Łukasz Machnik, Koordynator Klastra, Andrzej Żmuda-Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo, Wiceprzewodniczący Prezydium Rady Klastra, Janusz Brzeziński, Jan Barcewicz, Przewodniczący Prezydium Rady Klastra, Tadeusz Frieda, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Przechlewie, pełnomocnik Wójta Gminy Przechlewo ds. Klastra, Piotr Zbrocki, Burmistrz Gminy Czarne.

Ze strony Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w podpisaniu umowy udział wzięli: prof. Janusz Nieznański, dziekan, doc. Andrzej Augusiak, prodziekan ds. rozwoju, mgr inż. arch. Katarzyna Grzybkowska, dyrektor administracyjny.

Więcej informacji o klastrach energii w Polsce dostępnych jest na stronie Ministerstwa Energii