Wizyta studentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w przedsiębiorstwie Control Solutions

W dniu 26 kwietnia 2018 r. studenci studiów II stopnia kierunku automatyka i robotyka zwiedzili siedzibę spółki Control Solutions w Baninie. W ramach wizyty studenci zapoznali się między innymi z pracą robotów przemysłowych dedykowanych dla branży automotive.

Przedsiębiorstwo Control Solutions zostało założone w 2011 roku przez Pana Patryka Smoka, absolwenta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Spółka jest obecnie liderem na Pomorzu w programowaniu oraz uruchamianiu robotów przemysłowych dla branży automotive.

W zakres działalności Control Solutions wchodzi między innymi projektowanie oraz budowa zrobotyzowanych linii produkcyjnych, szaf sterowniczych, maszyn oraz systemów transportowych. Współpraca przedsiębiorstwa z Wydziałem obejmuje ofertę płatnych staży zawodowych dla studentów semestru dyplomowego.

Inicjatorem wizyty i opiekunem merytorycznym studentów był prof. Roman Śmierzchalski.