Umowa o współpracy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z Uniwersytetem Dezhou w Chinach

W dniach 18-24 października 2018 r. delegacja Politechniki Gdańskiej odwiedziła Uniwersytet Dezhou w Chinach. Wydział Elektrotechniki i Automatyki reprezentował dr inż. Piotr Musznicki.

W trakcie wizyty członkowie zespołu z Politechniki Gdańskiej między innymi przygotowali i poprowadzili wykłady dla chińskich studentów oraz uczestniczyli w wystawie osiągnięć naukowo-technicznych miasta Dezhou Wisdom Gathering in Dezhou – Talent Innovation & Entrepreneurship Week.

Rozmowy polskiej delegacji z władzami chińskiej uczelni doprowadziły do uzgodnienia zasad wymiany akademickiej pomiędzy Politechniką Gdańską, a Uniwersytetem Dezhou oraz do podpisania umowy o wymianie studentów w ramach międzywydziałowego kierunku Energy Technologies.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie Uniwersytetu Dezhou