Trzech pracowników Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w grupie najlepszych naukowców świata

Z wielką radością pragniemy poinformować, że czterech pracowników Wydziału Elektrotechniki i Automatyki znalazło się w grupie 2% najlepszych naukowców świata w danej dyscyplinie.

Nasi pracownicy zamieszczeni zostali w bazie danych znormalizowanych wskaźników cytowań przygotowanej na podstawie danych ze Scopus przez prof. John PA Ioannidis ze Stanford University wraz z Jeroen Baas oraz Kevin Boyack. Bazy danych dostępne są na stronie Mendeley Data.

W rankingu naukowców ze wszystkich dziedzin pod względem wpływu cytowań od początku ich kariery naukowej do końca 2019 r znaleźli się: prof. dr hab. inż. Marek Krawczuk, prof. dr hab. inż. Zbigniew Krzemiński, prof. dr hab. inż. Ryszard Strzelecki.

Natomiast  w wynikach analizy wpływu cytowań podczas jednego roku kalendarzowego, znalazł się dr. hab. inż. Marek Adamowicz, prof. PG.

Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu.

Metoda normalizacji wskaźników cytowań opisana jest w artykule.