Studenckie Koło SEP z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki zwycięzcą uczelnianego etapu konkursu Czerwonej Róży

15 czerwca 2021 roku zakończył się uczelniany etap konkursu Czerwonej Róży. Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki zwyciężyło i będzie reprezentować Politechnikę Gdańską w finale konkursu.

Nagroda Czerwonej Róży jest przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym na Pomorzu od 1962 roku. Kandydaci do tej nagrody są zgłaszani przez władze uczelni wyższych, po jednym z każdej kategorii, którzy następnie reprezentują ją w finałowym etapie konkursu. Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich z WEiA rywalizowało z kołem naukowym Gradient z WETI, Studenckim Kołem Automatyków i Robotyków SKAR z WETI oraz Naukowym Kołem Jakości i Produktywności z WZiE.

Komisja, złożona z prodziekanów wszystkich wydziałów PG podejmując decyzję o wyłonieniu reprezentującego uczelnię koła naukowego, wysłuchała prezentacji reprezentantów kół oraz zapoznała się z osiągnięciami koła. Decyzją komisji zwyciężyło SK SEP PG. Koło będzie reprezentować Politechnikę Gdańską w finale, gdzie rywalizować będzie z najlepszymi kołami z innych szkół wyższych w województwie pomorskim.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni na uroczystej finałowej gali, która odbędzie się 21 listopada 2021 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Zwycięskie koło naukowe otrzyma Laur Czerwonej Róży i nagrodę w wysokości 12 000 zł.