Studenci Wyższej Szkoły Zawodowej z Norwegii z wizytą w Laboratorium LINTE^2

W dniu 17 kwietnia 2018 r. Laboratorium LINTE^2 odwiedziła 24-osobowa grupa studentów i ich opiekunów z Wyższej Szkoły Zawodowej Fagskolen-Innlandet z Gjøvik w Norwegii.

Program kilkugodzinnej wizyty w laboratorium składał się z dwóch głównych części. W pierwszej części goście zapoznali się z ideą funkcjonowania oraz możliwościami badawczymi laboratorium, a także na żywo śledzili przeprowadzenie przykładowego eksperymentu w instalacji badawczej LINTE^2.

W drugiej części wizyty studenci z Norwegii spotkali się z przedstawicielami Studenckiego Koła SEP działającego na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Goście poznali zasady działalności Koła oraz realizowane w jego ramach projekty. Polscy i norwescy studenci mieli też możliwość wymiany doświadczeń związanych ze studiowaniem w obu krajach.

W ramach wizyty doszło również do spotkania przedstawicieli Fagskolen-Innlandet z władzami Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, w trakcie którego omówiono możliwości nawiązania współpracy między obu uczelniami.