Seminarium Diagnostyka Sieci Trakcyjnej w Laboratorium LINTE^2

W dniu 1 lutego 2019 r. w Laboratorium LINTE^2 odbyło się seminarium Diagnostyka sieci trakcyjnej, zorganizowane przez Katedrę Inżynierii Elektrycznej Transportu.

W seminarium uczestniczyli pracownicy Biura Badań i Rozwoju spółki PKP Energetyka SA, członkowie Komitetu Innowacyjności i pracownicy Zakładu Północnego przedsiębiorstwa PKP Energetyka, a także zaproszeni goście z krajowych uczelni technicznych. Celem seminarium była wymiana doświadczeń w zakresie wdrażania zaawansowanych metod wizyjnych w praktyce eksploatacyjnej przedsiębiorstw energetyki kolejowej.

W ramach seminarium pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki przedstawili zastosowanie nowych technik wizyjnych w monitoringu i diagnostyce trakcji elektrycznej. Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazły się między innymi: analiza i przetwarzanie strumienia wideo, skanowanie 2D i 3D oraz wizyjne metody w zastosowaniu do monitoringu odbieraków prądu i pomiarów geometrii przewodu jezdnego sieci trakcyjnej.

Uczestnicy seminarium uczestniczyli również w pokazie pomiarów geometrii sieci trakcyjnej z zastosowaniem metod wizyjnych 2D i 3D, przeprowadzonym w Laboratorium Trakcji Elektrycznej, oraz zapoznali się z infrastrukturą badawczo-wdrożeniową Laboratorium LINTE^2.