Profesor Rizwan Khan z Aligarh Muslim University w Indiach z wykładami na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki | 2-20 grudnia 2019 r.

Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki serdecznie zaprasza na wykłady gościnne, które w dniach 2-20 grudnia 2019 r. wygłosi prof. Rizwan Khan z Aligarh Muslim University w Indiach.

Prof. Rizwan Khan w 2001 roku ukończył studia na Aligarh Muslim University w Indiach na kierunku Power Systems and Drives, a w roku 2009 obronił doktorat na tejże uczelni. Od czasu ukończenia studiów prof. Rizwan pracuje w Department of Electrical Engineering uniwersytetu Aligarh Muslim University, na którym jest obecnie zatrudniony na stanowisku profesora. Współpracuje z Texas A&M University at Qatar w Katarze, między innymi z zespołem badawczym prof. Haithem Abu-Rub. Jest współautorem ponad 100 prac naukowych opublikowanych w czasopismach i na ważnych konferencjach naukowych, w tym kilku prac w prestiżowych czasopismach z serii IEEE Transactions.

Prof. Rizwan Khan poprowadzi serię wykładów pt. Power electronics controllers for renewable energy generation (solar and wind power) oraz Efficient and optimal control of electrical machines. Ponadto odbędą się też laboratoria z tematyki Renewable Energy z wykorzystaniem oprogramowania MATLAB/Simulink.

Do pobrania: Harmonogram zajęć