Posiedzenie Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk w Laboratorium LINTE^2

W dniach 24-25 października 2019 roku na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej odbyło się 10. posiedzenie Komitetu Elektrotechniki PAN kadencji 2016-2020.

W ramach otwartej części posiedzenia, które miało miejsce w dniu 25 października 2019 r. w Laboratorium LINTE^2, pracownicy Wydziału przedstawili następujące prezentacje:

Dr inż. Robert Małkowski zaprezentował możliwości infrastruktury badawczej Laboratorium LINTE^2 za pomocą demonstracji eksperymentu Wykorzystanie magazynu energii do kształtowania przepływu mocy w sieci, przygotowanego we współpracy z administratorami instalacji badawczej: inż. Cezarym Swinarskim oraz inż. Damianem Toruńczakiem.

Po prezentacjach odbyła się dyskusja, którą poprowadził przewodniczący Komitetu Elektrotechniki PAN prof. dr hab. inż. Andrzej Demenko.