Nagroda główna w konkursie POIIB dla absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

• Absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej – mgr inż. Marcin Skibowski i mgr inż. Robert Przystalski – zdobyli główną nagrodę w III edycji konkursu Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na najlepszą pracę dyplomową.

Nagroda została przyznana w branży instalacje elektryczne i telekomunikacja za pracę dyplomową magisterską Projekt i budowa mobilnego, podwodnego robota inspekcyjnego. W ramach pracy dyplomowej zaprojektowano i wykonano prototyp w pełni mobilnego, zdalnie sterowanego robota podwodnego z funkcją transmisji obrazu video z zainstalowanej w pojeździe kamery wideo.

Jest to kolejna nagroda przyznana absolwentom naszego Wydziału za wyróżnioną pracę dyplomową.

Podwodny robot może być wykorzystany do inspekcji podwodnych części kadłubów statków oraz podwodnych instalacji elektroenergetycznych, takich jak morskie kable przesyłowe HVDC, farmy wiatrowe typu off-shore, czy też elementy hydrotechniczne elektrowni pływowych lub zbiorników elektrowni szczytowo pompowych.

Praca dyplomowa została przygotowana pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego, prof. nadzw. PG z Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego.

Wręczenie nagrody odbędzie się podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki.

Wyniki konkursu i galeria zdjęć z obrad Kapituły Nagrody dostępne są na stronie organizatora