Kolejna edycja kursu IB – Bezpieczeństwo Funkcjonalne na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

W dniach 21-22 czerwca 2018 roku na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się kolejna, XVIII edycja szkoleniowego kursu ogólnego IB – Bezpieczeństwo Funkcjonalne.

Udział w szkoleniu, przeprowadzonym w Laboratorium LINTE^2 we współpracy z Polskim Towarzystwem Bezpieczeństwa i Niezawodności PTBN wzięli naukowcy, kadra zarządzająca oraz inżynierowie i specjaliści z zakresu projektowania systemów AKPiA z wiodących przedsiębiorstw branży automatyki przemysłowej.

Kurs IB – Bezpieczeństwo Funkcjonalne jest realizowany w ramach Programu certyfikacji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo funkcjonalne, opracowanego i wdrożonego przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) w Warszawie.

Kurs umożliwia zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego w systemach technicznych, wymaganej do uzyskania certyfikatu Certyfikowany Specjalista Bezpieczeństwa Funkcjonalnego (CSBF), nadawanego przez jednostkę certyfikującą UDT-CERT.

Więcej informacji o kursie dostępnych jest na stronie: https://eia.pg.edu.pl/bezpieczenstwo-funkcjonalne-kurs