Amerykański stypendysta Fulbrighta na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

• Od dnia 1 października 2017 r. Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej gości pana Davida R. Arneya, stypendystę Programu Fulbrighta ze Stanów Zjednoczonych.

Gość z USA, który jako English Teaching Assistant spędzi na Politechnice Gdańskiej najbliższy rok akademicki (do 30 czerwca 2018 r.), będzie wspomagał pracowników Wydziału w nauczaniu realizowanym w języku angielskim, w przygotowywaniu anglojęzycznych publikacji, a także w innych aktywnościach wymagających korzystania z języka angielskiego.

David Arney pochodzi z Cleveland w stanie Ohio. Jest absolwentem Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana, w dwóch specjalnościach: finanse oraz matematyka stosowana, obliczeniowa i statystyka. Za wysokie wyniki studiów w dziedzinie finansów David uzyskał również prestiżową nagrodę Hamiltona. W czasie wolnym stypendysta Fulbrighta lubi grać w tenisa, oglądać sport, podróżować i czytać literaturę filozoficzną.

Opiekunem Davida Arneya z ramienia Wydziału Elektrotechniki i Automatyki będzie mgr Maciej Galik, absolwent filologii angielskiej, specjalista w dziedzinie tłumaczeń tekstów i tłumaczeń symultanicznych. Miejscem pracy obu panów oraz miejscem konsultacji językowych dla pracowników jest pok. 102 w budynku głównym Wydziału.

Program Fublrighta jest najbardziej znanym i prestiżowym programem wymiany akademickiej pomiędzy USA a innymi krajami. O jego randze dobitnie świadczy fakt, że aż 54 laureatów nagrody Nobla i 82 laureatów nagrody Pulitzera może poszczycić się udziałem w jednym z wielu programów stypendialnych przyznawanych przez amerykańską Komisję Fulbrighta.

W dniu 21 września 2017 r. David Arney i Maciej Galik byli gośćmi Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce więcej >>