Zjazdy Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2014 roku

W dniu 24 maja 2014 roku odbył się kolejny Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, połączony z Jubileuszem 110‑lecia Politechniki Gdańskiej. W zjeździe uczestniczyło prawie czterystu absolwentów naszego Wydziału.

Uczestnicy zjazdu spotkali się z Rektorem Politechniki Gdańskiej oraz z władzami i pracownikami macierzystego Wydziału. Niezliczonych okazji do wspomnień i porównań z przeszłością dostarczyło zarówno zwiedzanie budynków, audytoriów i laboratoriów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, jak i przede wszystkim spotkanie z koleżankami i kolegami ze studiów.

W ramach zjazdu powołano grupę założycielską Wydziałowego Koła Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej.

Jak zwykle, okolicznościowe spotkanie absolwentów zostało uwiecznione na wspólnym pamiątkowym zdjęciu uczestników zjazdu przed budynkiem głównym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki (Gmach im. prof. Kazimierza Kopeckiego).

 

Pobierz zdjęcie uczestników zjazdu w pełnej rozdzielczości (fot. Krzysztof Krzempek)

Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2010 roku

W dniu 29 maja 2010 roku, z okazji 65-lecia Politechniki Gdańskiej odbył się ponowny Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. W zjeździe uczestniczyło blisko czterystu byłych studentów naszego Wydziału.

Uczestnicy zjazdu mieli okazję spotkać się z Władzami Wydziału i jego Profesorami, zwiedzić audytoria i laboratoria, a w szczególności spotkać się z koleżankami i kolegami ze studiów. Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Kazimierz Jakubiuk skierował do uczestników zjazdu okolicznościowe wystąpienie.

Spotkanie absolwentów zostało uwiecznione na wspólnym pamiątkowym zdjęciu uczestników zjazdu przed budynkiem głównym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

 

Pobierz zdjęcie uczestników zjazdu w pełnej rozdzielczości (fot. Krzysztof Krzempek)

Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2005 roku

W dniu 4 czerwca 2005 roku, w ramach obchodów 100-lecia politechniki w Gdańsku i 60-lecia Politechniki Gdańskiej odbył się jubileuszowy Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. W okolicznościowym spotkaniu absolwentów uczestniczyło ponad 900 osób!

Uczestnicy zjazdu, podzieleni na cztery grupy absolwentów (według roczników rozpoczęcia studiów), mieli okazję uczestniczyć w niezwykle bogatym programie obchodów Jubileuszu Uczelni i Wydziału.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przede wszystkim promocja książki Wydział Elektrotechniki i Automatyki. Jubileuszowa księga absolwentów 1945-2005. Księga zawiera nie tylko wykaz absolwentów, którzy opuścili mury Politechniki Gdańskiej po 1945 roku, ale również liczne ciekawostki i zdjęcia związane ze studiowaniem na naszym Wydziale.

Po części oficjalnej obchodów, na zapleczu Gmachu im. prof. Kazimierza Kopeckiego odbyło się wspólne spotkanie absolwentów, studentów i pracowników Wydziału, które miało formę pikniku towarzyskiego.

Spotkanie absolwentów zostało uwiecznione na wspólnym pamiątkowym zdjęciu Rodziny Wydziału przed budynkiem głównym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

 

Pobierz archiwalny dokument zawierający opis rocznicowego jubileuszu i zjazdu absolwentów w 2005 roku