Sukcesy absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

Absolweci WEiA wyróżnieni w konkursie Młodzi Innowacyjni 2017

 • Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 marca 2017 r. absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki mgr inż. Marcin Skibowski oraz mgr inż. Robert Przystalski otrzymali wyróżnienie w konkursie Młodzi Innowacyjni 2017 za pracę magisterską Projekt i budowa mobilnego, podwodnego robota inspekcyjnego.

  Konkurs ten, będący częścią konferencji AUTOMOTION, jest organizowany od 2008 r. przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP i dotyczy innowacyjnych rozwiązań z obszaru automatyki, robotyki i pomiarów. Prezentacje konkursowych prac są ważną częścią konferencji AUTOMATION towarzyszącej Międzynarodowym Targom Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. 

  W pracy dyplomowej zaprojektowano i wykonano prototyp w pełni mobilnego, zdalnie sterowanego robota podwodnego z funkcją transmisji obrazu video z zainstalowanej w pojeździe kamery wideo. Robot ten może być wykorzystany do inspekcji podwodnych części kadłubów statków oraz instalacji elektroenergetycznych, takich jak: podwodne kable przesyłowe HVDC, morskie farmy wiatrowe, czy też elementy hydrotechniczne elektrowni pływowych lub zbiorników elektrowni szczytowo pompowych.

  Więcej informacji o prototypie robota dostępnych jest w folderze.

  Praca została przygotowana pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego z Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego.

  Absolwentom naszego Wydziału serdecznie gratulujemy sukcesu!

Galeria zdjęć


Absolwent WEiA laureatem konkursu TAURON Dystrybucja

 • Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki – mgr inż. Kamil Woronowski został laureatem III edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową magisterską, organizowanego przez firmę TAURON Dystrybucja.

  Konkurs spółki TAURON Dystrybucja adresowany jest do absolwentów studiów II stopnia z polskich uczelni technicznych. Tematem tegorocznej edycji konkursu były Inteligentne sieci elektroenergetyczne – rozwój i eksploatacja.

  Mgr inż. Kamil Woronowski otrzymał nagrodę za pracę dyplomową magisterską Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino, napisaną pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego.

  Zbudowany przez absolwenta naszego Wydziału prototyp programowalnego wyłącznika może być stosowany do ochrony obwodów jednofazowych w instalacjach elektroenergetycznych o napięciu 230 V. Wyłącznik ma możliwość zmiany charakterystyki wyzwalania, a jego zdolności łączeniowe pozwalają na wyłączanie prądów roboczych i zwarciowych w zaprogramowanym przez użytkownika czasie.

  Absolwentowi naszego Wydziału i opiekunowi jego pracy dyplomowej gratulujemy sukcesu!

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagrody na stronie organizatora

   

Galeria zdjęć


Sukces absolwenta WEiA w konkursie ASTOR na najlepszą pracę dyplomową

 • Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki inż. Błażej Walczak zdobył 1. miejsce w XVIII edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową, organizowanego przez spólkę ASTOR. Ogłoszenie wyników konkursu nastapiło w dniu 2 grudnia 2016 roku. 

  Laureat konkursu wykonał pracę inżynierską pt. System akwizycji i wizualizacji wybranych parametrów technologicznych linii produkcyjnej do przerobu kukurydzy świeżej. Opiekunem pracy dyplomowej jest dr inż. Anna Golijanek-Jędrzejczyk z Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych.

  W ocenie nagrodzonej pracy wzięto przede wszystkim pod uwagę innowacyjność opracowanego rozwiązania technicznego, a także duże możliwości jego wdrożenia w praktyce.

  Absolwent naszego Wydziału jest pierwszym laureatem z Politechniki Gdańskiej, który uzyskał nagrodę firmy ASTOR w trakcie dotychczasowych osiemnastu edycji konkursu.

  Zwycięzcy konkursu i opiekunowi jego pracy dyplomowej serdecznie gratulujemy sukcesu!

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stronie organizatora

Absolwent WEiA zdobywcą Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego

 • Mgr. inż. Piotr Czyż, absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, zdobył doroczną Nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową w zakresie nowoczesnych technologii, obronioną na Politechnice Gdańskiej w 2015 roku.

  Nagroda w wysokości 10.000 zł została przyznana za pracę dyplomową magisterską Zastosowanie tranzystorów GaN w wysokosprawnych przekształtnikach, wykonaną pod opieką dr. inż. Artura Cichowskiego z Katedry Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych.

  W piętnastoletniej historii nagrody to trzecie zwycięstwo absolwenta naszego Wydziału w prestiżowym Konkursie organizowanym przez miasto Gdynia.

  Kapituła Nagrody przyznała również trzy równorzędne wyróżnienia w wysokości 3.000 zł dla następujących absolwentów Politechniki Gdańskiej:

  • mgr inż. Doroty Koperkiewicz za pracę magisterską Modyfikacja β-cyklodekstryny w celu uzyskania pH czułego nośnika leków antracyklinowych, wykonaną pod opieką dr inż. Kamili Żelechowskiej (Wydział Chemiczny)
  • mgr. inż. Michała Kroguleckiego i mgr. inż. Marcina Piocha za pracę magisterską Remote monitoring system of physical activity of elder people (System zdalnego monitorowania aktywności fizycznej osób starszych) wykonaną pod opieką dr. inż. Stefana Sieklickiego (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki)
  • inż. Wojciecha Mikuska i inż. Pawła Milewskiego za pracę inżynierską Projekt urządzenia do zautomatyzowanego kładzenia fug silikonowych, wykonaną pod opieką dr. inż. Jacka Czyżewicza (Wydział Elektrotechniki i Automatyki).

  Nagrody, które zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdyni, zostały wręczone laureatom w trakcie Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 na Politechnice Gdańskiej. 

Galeria zdjęć


Absolwenci WEiA laureatami konkursu Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

 • Kapituła Nagrody w konkursie na najlepsze prace dyplomowe, ufundowanej przez Pomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa (POIIB), przyznała nagrody za prace obronione w 2015 r. Wśród nagrodzonych znalazły się aż dwie prace dyplomowe obronione na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki.

  W ramach branży Instalacje elektryczne i telekomunikacja:

  - nagrodę główną przyznano Maciejowi Jaskulskiemu – za pracę: Stanowisko dydaktyczne do wspomagania zajęć z przedmiotu systemy informacji geograficznej w elektroenergetyce,

  - wyróżnienie przyznano Maciejowi Wilińskiemu i Rafałowi Świerczyńskiemu – za pracę: Założenia i wytyczne do budowy systemu informacji geograficznej (GIS) dystrybucyjnych sieci energetycznych Politechniki Gdańskiej.

  Nagrody zostały wręczone przez prof. Krzysztofa Wilde, zastępcę przewodniczącego POIIB, w dniu 23 września 2016 r. w trakcie uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. 

  Opiekunem obu nagrodzonych prac dyplomowych jest wykładowca z Katedry Elektroenergetyki – dr inż. Andrzej Augusiak, doc. PG.

  Laureatom i opiekunowi nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stronie organizatora

Wyświetlanie 1 - 5 z 8 rezultatów.
z 2