Wydział Elektrotechniki i Automatyki na konferencji More Electric Aircraft 2017

  • W dniach 1-2 lutego 2017 r. odbyła się w Bordeaux we Francji konferencja More Electric Aircraft 2017. Była to kolejna edycja konferencji związanej z rozwojem technologii hybrydowych i elektrycznych w lotnictwie.

    W konferencji udział wzięło ponad 200 uczestników z kilkunastu krajów, którzy zaprezentowali kilkadziesiąt publikacji naukowo-technicznych. Wydział Elektrotechniki i Automatyki reprezentował dr inż. Filip Kutt z Katedry Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych z artykułem Performance and stability of the power system supplied from batteries and generators in more electric aircraft

    W trakcie konferencji poruszano wiele istotnych zagadnień, w tym między innymi problematykę wdrożenia międzynarodowych wytycznych o zmniejszeniu zużycia paliwa i hałasu w lotnictwie cywilnym (The Strategic Research and Innovation Agenda SRIA), a także problematykę budowy nowych konstrukcji akumulatorów oraz systemów do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej, służacych realizacji koncepcji More Electric Aircraft.

    Strona internetowa konferencji More Electric Aircraft 2017

Galeria zdjęć