Absolweci WEiA wyróżnieni w konkursie Młodzi Innowacyjni 2017

• Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 marca 2017 r. absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki mgr inż. Marcin Skibowski oraz mgr inż. Robert Przystalski otrzymali wyróżnienie w konkursie Młodzi Innowacyjni 2017 za pracę magisterską Projekt i budowa mobilnego, podwodnego robota inspekcyjnego.

Konkurs ten, będący częścią konferencji AUTOMOTION, jest organizowany od 2008 r. przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP i dotyczy innowacyjnych rozwiązań z obszaru automatyki, robotyki i pomiarów. Prezentacje konkursowych prac są ważną częścią konferencji AUTOMATION towarzyszącej Międzynarodowym Targom Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON.

W pracy dyplomowej zaprojektowano i wykonano prototyp w pełni mobilnego, zdalnie sterowanego robota podwodnego z funkcją transmisji obrazu video z zainstalowanej w pojeździe kamery wideo. Robot ten może być wykorzystany do inspekcji podwodnych części kadłubów statków oraz instalacji elektroenergetycznych, takich jak: podwodne kable przesyłowe HVDC, morskie farmy wiatrowe, czy też elementy hydrotechniczne elektrowni pływowych lub zbiorników elektrowni szczytowo pompowych.

Więcej informacji o prototypie robota dostępnych jest w folderze.

Praca została przygotowana pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego z Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego.

Absolwentom naszego Wydziału serdecznie gratulujemy sukcesu!