Jubileusz 55-lecia PTETiS

  • W dniu 23 stycznia 2017 r. na Politechnice Warszawskiej uroczyście obchodzono jubileusz 55-lecia Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (PTETiS).

    W ramach rocznicowej uroczystości w szczególny sposób uhonorowano doc. Ludwika Referowskiego. Wieloletniemu pracownikowi i byłemu dziekanowi naszego Wydziału wręczono medal im. prof. Stanisława Fryzego, przyznawany za wybitne zasługi w rozwoju kadr dla polskiej elektryki.

    Ludwik Referowski urodził się w 1930 roku. Od 1953 r. był pracownikiem Politechniki Gdańskiej, gdzie w latach 1975-1987 pełnił funkcję prodziekana, a w latach 1987-1993 – dziekana Wydziału Elektrycznego. Od 1991 r. Ludwik Referowski jest przewodniczącym Oddziału Gdańskiego PTETiS. Ludwik Referowski jest także Fundatorem utworzonej przez siebie Fundacji Sapientes et Audentes Fortuna Iuvat (łac. Los Wspiera Mądrych i Odważnych), której celem jest promowanie wybitnych absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

    W spotkaniu rocznicowym uczestniczył dr hab. inż. Dariusz Świsulski, prof. PG – uczeń i wychowanek doc. Referowskiego, obecnie kierownik Katedry Inżynierii Systemów Sterowania Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

    Doc. Ludwikowi Referowskiemu serdecznie gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia, a Towarzystwu PTETiS życzymy dalszych owocnych lat działalności na rzecz polskiej elektryki.

Galeria zdjęć