Aktualności dla studentów

Współpraca Naukowego Koła Studentów Automatyki z siecią sklepów Saturn

• W dniach 22-23 kwietnia 2017 r. Naukowe Koło Studentów Automatyki (NKSA) z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki promowało w CH Galeria Bałtycka w Gdańsku macierzysty Wydział oraz działalność członków swojego koła.

W ramach współpracy pomiędzy NKSA, a siecią sklepów Saturn w Polsce studenci WEiA prezentowali wyniki swoich projektów naukowych, zrealizowanych w trakcie studiów na Politechnice Gdańskiej, a w ten sposób demonstrowali możliwości rozwijania pasji i zainteresowań w ramach działalności kół naukowych.

Eksponowane urządzenia, skonstruowane przez członków NKSA cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów sklepu.

Naukowe Koło Studentów Automatyki to organizacja studencka, która powstała w celu rozwijania zainteresowań oraz umiejętności wdrażania w praktyce wiedzy zdobytej w trakcie studiów. Członkowie koła specjalizują się m.in. w projektowaniu, modelowaniu i drukowaniu 3D, obróbce materiałów przy pomocy urządzeń CNC, programowaniu systemów sterowania itp. Efekty działalności koła można poznać w trakcie wydarzeń związanych z promocją nauką i kształcenia, takich jak Forum Organizacji i Kół Akademickich, czy Bałtycki Festiwal Nauki.

Naukowe Koło Studentów Automatyki i sieć sklepów Saturn zadeklarowali wolę dalszej współpracy. Jednym z planowanym w przyszłości wspólnych przedsięwzięć będzie udział partnera koła w organizacji przez NKSA corocznych zawodów studenckich robotów Roboxy, jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce.