Aktualności dla absolwentów

Bal Inżyniera 2017

 • W miniony weekend odbył się doroczny Bal Inżyniera zorganizowany przez Wydziałowe Rady Studentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. 

  Sława tego wydarzenia zatacza szerokie kręgi w politechnicznym świecie, więc jak co roku wejściówki na Bal rozeszły się w błyskawicznym tempie.

  Po raz pierwszy w historii naszego Balu mieliśmy zaszczyt gościć Władze naszego Wydziału. Wieczór zainaugurował Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, który wraz z przewodniczącymi WRS obu Wydziałów życzył uczestnikom szampańskiej zabawy. Nowi Inżynierowie obu Wydziałów bawili się do rana…

  Do zobaczenia za rok! 

  Wydziałowa Rada Studentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

   

Galeria zdjęć

Galeria Galeria Galeria

Dyplom Roku – konkurs na najlepsze prace dyplomowe magisterskie obronione na Politechnice Gdańskiej

 • Nagroda Dyplom Roku przyznawana jest absolwentom Politechniki Gdańskiej za najlepsze prace dyplomowe magisterskie, zawierające najciekawsze rozwiązania praktyczne, które zostały obronione na Wydziałach Politechniki Gdańskiej w 2016 roku.

  Nagroda przyznawana jest w drodze konkursu, do którego prace dyplomowe zgłaszane są przez ich opiekunów po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji kierownika katedry.

  Szczegółowe informacje oraz kryteria ocen zgłoszonych prac dyplomowych zawarte są w regulaminie konkursu.

  Laureaci konkursu otrzymają dyplom oraz unikalną statuetkę z brązu ofiarowaną przez Rektora Politechniki Gdańskiej.

   

  Prace wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w Dziekanacie Wydziału w terminie do dnia 10 lutego 2017 r.

Absolwent WEiA laureatem konkursu TAURON Dystrybucja

 • Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki – mgr inż. Kamil Woronowski został laureatem III edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową magisterską, organizowanego przez firmę TAURON Dystrybucja.

  Konkurs spółki TAURON Dystrybucja adresowany jest do studentów studiów II stopnia polskich uczelni technicznych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były Inteligentne sieci elektroenergetyczne – rozwój i eksploatacja.

  Mgr inż. Kamil Woronowski otrzymał nagrodę za pracę dyplomową magisterską pt. Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino, napisaną pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego.

  Zbudowany przez absolwenta naszego Wydziału prototyp programowalnego wyłącznika może być stosowany do ochrony obwodów jednofazowych w instalacjach elektroenergetycznych o napięciu 230 V. Wyłącznik ma możliwość zmiany charakterystyki wyzwalania, a jego zdolności łączeniowe pozwalają na wyłączanie prądów roboczych i zwarciowych w zaprogramowanym przez użytkownika czasie.

  Absolwentowi naszego Wydziału i opiekunowi jego pracy dyplomowej gratulujemy sukcesu!

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stronie organizatora

   

Galeria zdjęć

„Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino” - Kamil Wronowski „Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino” - Kamil Wronowski „Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino” - Kamil Wronowski

Sukces absolwenta WEiA w konkursie ASTOR na najlepszą pracę dyplomową

 • Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki inż. Błażej Walczak zdobył 1. miejsce w XVIII edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową, organizowanego przez firmę ASTOR. Ogłoszenie wyników konkursu nastapiło w dniu 2 grudnia 2016 roku. 

  Laureat konkursu wykonał pracę inżynierską pt. System akwizycji i wizualizacji wybranych parametrów technologicznych linii produkcyjnej do przerobu kukurydzy świeżej. Opiekunem pracy dyplomowej jest dr inż. Anna Golijanek-Jędrzejczyk z Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych.

  W ocenie nagrodzonej pracy wzięto przede wszystkim pod uwagę innowacyjność opracowanego rozwiązania technicznego, a także duże możliwości jego wdrożenia w praktyce.

  Absolwent naszego Wydziału jest pierwszym laureatem z Politechniki Gdańskiej, który uzyskał nagrodę firmy ASTOR w trakcie dotychczasowych osiemnastu edycji konkursu.

  Zwycięzcy konkursu i opiekunowi jego pracy dyplomowej serdecznie gratulujemy sukcesu!

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stronie organizatora

Absolwenci WEiA laureatami konkursu Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

 • Kapituła Nagrody w konkursie na najlepsze prace dyplomowe, ufundowanej przez Pomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa (POIIB), przyznała nagrody za prace obronione w 2015 r. Wśród nagrodzonych znalazły się aż dwie prace dyplomowe obronione na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki.

  W ramach branży Instalacje elektryczne i telekomunikacja:

  - nagrodę główną przyznano Maciejowi Jaskulskiemu – za pracę: Stanowisko dydaktyczne do wspomagania zajęć z przedmiotu systemy informacji geograficznej w elektroenergetyce,

  - wyróżnienie przyznano Maciejowi Wilińskiemu i Rafałowi Świerczyńskiemu – za pracę: Założenia i wytyczne do budowy systemu informacji geograficznej (GIS) dystrybucyjnych sieci energetycznych Politechniki Gdańskiej.

  Nagrody zostały wręczone przez prof. Krzysztofa Wilde, zastępcę przewodniczącego POIIB, w dniu 23 września 2016 r. w trakcie uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. 

  Opiekunem obu nagrodzonych prac dyplomowych jest wykładowca z Katedry Elektroenergetyki – dr inż. Andrzej Augusiak, doc. PG.

  Laureatom i opiekunowi nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stronie organizatora

Wyświetlanie 1 - 5 z 11 rezultatów.
z 3